Çatı Teras Yapımı

Çatı Teras Yapımı

Kendi evlerinde pek çok kişi günümüzde teraslı çatı evlerini tercih ediyor. Özellikle dubleks evi olanlar çatı teras yapımı çalışmalarını uzmanlar eşliğinde gerçekleştirir. Son yıllarda pandemi ile beraber evde daha fazla vakit geçirme durumu öne çıktığı için, bu durum önemli hale gelmiş durumda.

Böylece terasın kapatılması sayesinde yaz ve kış fark etmeden güzel bir konaklama imkanı elde edilir. Sonuç olarak hava şartlarına bağlı kalmadan rahatlıkla ek bir oda fırsatı elde edilmektedir. Kaliteli malzeme ve profesyonel işçilik doğrultusunda, etkin bir yalıtım ile konforlu bir alanı oluşturmaktadır.

Tasarımına Uygun Çatı Teras Yapımı

Kişisel istekler ile beraber yapının malzemesine bağlı olarak çatı teras yapımı gerçekleşmektedir. Bu konuda profil teras yapımı ya da ahşap teras seçeneği öne çıkıyor. Aynı zamanda terasların konumuna bağlı olarak farklı malzeme yapısı altında seçim imkanı olduğunu söylemek mümkün. Böylece her türlü hava koşuluna ve darbeye karşı koruma sağlayan güçlü bir yapı oluşturur.

Ek bir oda olarak yaz ve kış kullanım imkanı elde etmesinin yanı sıra, aynı zamanda oldukça konforlu ve şık bir görüntü ortaya çıkar. Bu konuda hizmet alabilmek için site üzerinden bağlantı kurabilir ve farklı planlama çözümlerini öğrenebilirsiniz.

Çatı Teras Yapım İşlemi

Planlama doğrultusunda ele alınan çatı teras yapımı hassas bir işlem olarak öne çıkar. Çünkü özellikle dubleks yapıların en üst kısımları olduğu için, ısı yalıtımı ile beraber pek çok dış etkene karşı koruma oluşturması gerekir. Bu doğrultuda binanın yapısına bağlı olarak özel malzemeler seçilir. Daha sonra çivi kullanılmadan gerekli malzemeler özel vidalar doğrultusunda yerleştirilir.

Bölgenin yağış karakteri ve cephesine uygun olarak farklı planlama doğrultusunda çalışmalar sağlanır. Özellikle teras kapama konusunda özel malzemeler ele alınır. Bu konuda ahşap yapılar yaz ve kış ısı dengesini etkin koruduğu için tercih edilir. Tabii kişisel tercih ve yapısına uygun olarak farklı malzemeler üzerinden bu işlemler profesyonel düzeyde uygulanır.

Çatı Teras Yapımı Faydaları Nelerdir?

Son yıllarda sağlamış olduğu faydalar ile beraber özellikle çatı teras yapımı büyük öneme sahip hale geldi. O yüzden özellikle dubleks evi olan birçok işini tercih etmiş oldu tasarımlar içerisinde yer alıyor.

  • Kış aylarında yağmur sularının boyaya zarar vermesine engel olur.
  • Özel otomatik tente ayarlanır. Bu sayede çok daha keyifli ve konforlu bir alan elde edilir.
  • Ahşap malzeme ile beraber sağlam ve koku yapmayan bir yapı oluşturur.
  • Ek bir alan sağlanır.
  • Hem yaz hem de kış rahat bir oturma alanı elde edilir.
  • Bu işlemlerin ardından ev daha büyük ve kullanışlı hale gelir.

Genel çerçevede bu ve benzeri gibi faydaları nedeniyle üzerinden teras yapımı büyük öneme sahiptir. Özellikle bir hobi alanı olarak aile ya da arkadaşlar ve dostlar ile keyfi bir vakit geçirme şansı tanır.

Kaliteli Malzeme Yapısı İle Çatı Teras Yapımı

Tamamen özel işçilik altında kaliteli malzeme yapısı doğrultusunda teras çatı yapım işlemi gerçekleşmektedir. Özel olarak binanın yapısına uygun ele alınan malzemeler, konusunda tecrübeli işçilik uzmanlar doğrusunda sağlanır. Üstelik kaliteli işçilik sayesinde daha sağlam ve yüksek mukavemete sahip uzun vadede kullanacak alan elde edilir.

Görsel açıdan da tasarım kişisel isteklere uygun olarak güzel bir görüntü elde etmektedir. Bu konuda profesyonel düzeyde hizmet alabilmek için hemen site üzerinden bağlantı kurabilirsiniz. Gerekli bilgileri alabilir ve yapılacak planlama doğrultusunda arzu ettiğiniz çatı teras tasarımına sahip olabilirsiniz.

Full Çatı
WhatsApp
Çevirimiçi